To jest wersja demonstracyjna. Żadne zamówienia nie będą realizowane.

Brak produktów

Porady dla zaczynających przygodę z astronomią

Oglądanie gwieździstego nieba to jedna z najpiękniejszych przygód, na jakie mozna wyruszyć - czasami nie ruszając się z domu! Początki mogą być jednak trudne, gdyż zagadnienie to wymaga poznania kilku podstawowych zasad, bez których znalezienie jakiegokolwiek obiektu na niebie może być sporym wyzwaniem. Jednym z podstawowych problemów jest dobór sprzętu oraz niuanse związane z jego prawidłowym stosowaniem.

Przed rozpoczęciem zakupów, polecamy wizytę na Astropolis.pl - największej w kraju społeczności miłośników astronomii amatorskiej. Użytkownicy serwisu już od dziesięciu lat doradzają zarówno w zakresie absolutnych podstaw, jak i bardziej zaawansowanych aspektów obserwacji nieba. Polecamy także naszą bazę informacyjną wiki Celestia.pl, tworzoną przez społeczność astroamatorów. Oddajemy również do dyspozycji wiedzę zespołu Astromarket.pl. Kontaktując się z nami telefonicznie lub przez e-mail, otrzymasz wszelkie informacje, konieczne do rozpoczęcia obserwacji nieba. My też kiedyś byliśmy nowi!

W najbliższym czasie znajdziesz tu również mini-przewodnik dla rozpoczynających przygodę z astronomią - sprawdzaj często!